Logimpex
Pontoni
   Pontoni      Zivju audzetavas
 
 

Zivju audzēšana nav mūsu specialitāte, tomēr varam piedāvāt interesantu un efektīvu risinājumu šai nozarei!

 
   Pamats ir peldošā perimetra konstrukcija, kas samontēta no moduļu pontoniem. Iespējams jebkurš izmērs, jo pontoni ir universāla modulējama konstrukcija. Tāpat katrs var atbilstoši savām vēlmēm modelēt nepieciešamās staigājamās darba virsmas. 

   Vienam būs nepieciešams tikai minimālais kvadrāts 50cm platumā pa perimetru, kur iekarināt zivjaudzētavas būri. Protams, arī pa tādu ir iespējams staigāt - cits jautājums, kādu "meistarību" tas prasa no audzētavu apkalpojošā darbinieka:)  
 
  Praksē tomēr ērtāk konstrukcijai izplānot un paredzēt drošākas (platākas) staigājamās virsmas. Jāapzinās, ka zivju audzēšanas procesā apkalpojošajam personālam būs nepieciešams veikt daudz dažādas darbības, kā piemēram, ikdienas barošana, kontrolmērījumi, audzētavas tīrīšana, un protams, ražas novākšana:)
                               
 Tīklu būrus iespējams izvietot dažādās peldošās konstrukcijās. Pie izvēles svarīgi ir saprast nepieciešamās funkcionālās īpašības:
1) vai vajadzīga stabila konstrukcija, kas vienlaikus kalpos par darba virsmu saistītajiem procesiem;
2) vai konstrukciju paredzēts demontēt uz ziemu, un pavasarī atkal viegli, bez papilduzdevumiem uzstādīt darbam no jauna (un tā daudzus gadus);
3) vai paštaisītu konstrukciju līdzfinansēs Lauku atbalsta dienests?

             
 

 
Pasaules tirgus piedāvā dažādus gatavus tīklus šīm zivju audzētavām. Katram zivju audzētājam būtiskākais būtu apzināties savas nepieciešamības izejot no plānotajām audzējamajām zivju sugām, ūdenskrātuvju īpatnībām utt.

Mesh (cm)

1.0

1.1

1.2

1.3

1.4

1.5

2.0

2.2

2.5

3.0

Min. Size of Fish (cm)

3.9

4.0

4.6

5.0

5.4

5.8

7.7

8.5

9.6

11.6

 
                
 
                                                        
 
Visi ražotāji piedāvā izgatavot jebkuru jums vajadzīgo izmēru, un no jebkura jūsu izvēlētā tīkla ar vajadzīgo acs izmēru, materiālu, biezumu (izturību). Šādus tīklus zivju audzētavu būriem var izgatavot arī Latvijā un Lietuvā. Būtiskākais ir zināt, ko kurš grib darīt! Rīgā šos tīklu būrus izgatavosim kopā ar SIA "Laboratorija 1".

Blakus faktori, kas jāņem vērā, ierīkojot šādas zivju audzētavas, ir daudz: kāds ezerā ūdens, cik tīrs, vai vajadzēs ražot papildus skābekli, kādi ūdri dzīvo blakus, kādas lapas rudenī birs no kokiem utt. 


Papildus informācija par likumdošanu nozarē: